WYTCHNIENIE - CO TO ZNACZY?
Pani Agnieszka mieszka ze swoją 35-letnią leżącą siostrą z dziecięcym porażeniem mózgowym. Do tego samodzielnie wychowuje 13-letniego syna z zespołem Aspergera. Po niedawnej śmierci mamy i babci z wszystkimi obowiązkami została sama. Czuje, że rzeczywistość zaczyna być coraz trudniejsza do zniesienia. W takich sytuacjach na miejsce wysyłamy psychologa i opiekuna medycznego. Żeby natychmiast udzielić wsparcia psychologicznego i dać czas na niezbędny odpoczynek.
Paweł ma 34 lata. Cierpi na zanik pamięci. Nie pamięta, kim jest ani co jadł dziś na śniadanie. Ma ciężką epilepsję. Atak może nastąpić w każdej chwili. Paweł wymaga całodobowej opieki. Jego rodzice chcieliby czasem wyjść dokądś we dwoje, ale strach o syna jest silniejszy. Potrzebny jest KTOŚ zaufany do pomocy.
To właśnie wytchnienie. Przybiera różne formy, ale ma jeden wspólny mianownik. Jest nim świadomość, że jest KTOŚ, na kogo można liczyć. Bo czasami pojawiają się w życiu takie ciężary, które przez lata dźwigać da się tylko zespołowo.
Razem możemy wiele! Pomóż nam pomagać!