Zespół
FUNKCJAPROBONO
FUNKCJAPROBONO
FUNKCJAPROBONO
FUNKCJAPROBONO
Magdalena Kijańska
Fundator i Prezes Fundacji
Z wykształcenia inżynier przetwórstwa żywności oraz magister zarządzania i marketingu. Od lat zaangażowana w działania trzeciego sektora. Emanuje dobrą energią, przez co gromadzi wokół siebie ludzi, którzy pomagają jej zmieniać świat na lepsze. Absolutna fanka kotów, jazdy na rolkach i książek – tych drukowanych. Wulkan energii. Zawsze na pierwszej linii frontu. Specjalista od szybkiego reagowania i odważnych decyzji. Swoje KTOSIE potrafi przytulić do serca lub wprawnym ruchem ustawić do pionu. W zależności od potrzeby. Działa nieszablonowo i z rozmachem. Marzenia przekuwa w cele, które niestrudzenie realizuje.
Tomasz Gula
Przewodniczący Rady Fundacji
Szczęśliwy mąż i tata bliźniaczek. Od 30 lat motocyklista, od kilkunastu lekarz i sportowiec – triathlonista, od kilku mors i monocyklista. Praca jest dla niego ważna, ale najważniejszy jest czas dla rodziny, zdrowia, sportu. Jest specjalistą medycyny rodzinnej. KTOSIOM służy radą i konsultacją. Cierpliwie i z uśmiechem.
Tomasz Banasiak
Członek Rady Fundacji
Prawnik. Prywatnie tata Weroniki. Lubi sport i podróże. Miłośnik muzyki wszelkiej. Mówi po hiszpańsku i co sobie wymyśli – realizuje, czasem przystaje na nie swoje pomysły. KTOSIA wspiera od strony prawnej. Doradza, objaśnia, podpowiada.
Maja Giżycka-Różalska
Członek Zarządu Fundacji
Specjalistka ds. PR, polonistka z wykształceniem dziennikarskim, redaktorka, korektorka, copywriter, fundraiser. Mama, fanka rodzicielstwa bliskości, NVC, poetów piosenki i kultury języka. W fundacji odpowiada za wszystko, co związane ze słowem.
Aleksandra Mikołajewska
Członek Zarządu Fundacji
Z wykształcenia statystyk. Ukończyła informatykę i ekonometrię na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Prywatnie mama dwójki cudownych dzieci: Agnieszki i Adasia. Wolne chwile spędza na spacerach, pływaniu i czytaniu książek. Jej pasją jest taniec. W KTOSIU odpowiada za kontrolę wewnętrzną i sprawozdawczość finansową.
Andrzej Kuczyński
Członek Zarządu Fundacji
Członek zarządu firmy Transfer Multisort Elektronik. Na co dzień zarządza ponad 250-osobowym zespołem. Wszelkie KTOSIOWE przedsięwzięcia wspiera od samych początków istnienia fundacji. Przywiązuje ogromną wagę do każdego szczegółu. Ma głowę pełną pomysłów i nie boi się wyzwań. W każde z podejmowanych działań angażuje przede wszystkim serce. W fundacji dba o promocję oraz służy swoją radą, doświadczeniem i kontaktami. Powtarza, że jeśli dla jakiejś sprawy nie warto umierać, to nie warto dla niej żyć. Pasjonuje się fotografią lotniczą air-to-air.
Anna Szczepaniak
Prawnik w programie Ktoś dla kobiet
Adwokat od prawie 15 lat. Od stycznia 2016 roku jest również stałym, mediatorem na obszarze sądów apelacji łódzkiej. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie mediacji w sprawach gospodarczych z elementami wiedzy pozaprawnej. Stypendystka programu Socrates – Erasmus w latach 2002/2003. W latach 2015-2019 wiceprezeska Stowarzyszenia Prawników Iurislink zrzeszającego adwokatów i radców prawnych z największych miast Polski i Niemiec. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego (m.in. rozwody, alimenty, władza rodzicielska, podziały majątku) oraz prawa pracy. Prowadziła warsztaty, a także uczestniczyła w licznych panelach dyskusyjnych, seminariach i szkoleniach poświęconych problematyce prawa rodzinnego i przeciwdziałania wszelkim formom przemocy w rodzinie. Autorka licznych publikacji oraz wywiadów w Gazecie Wyborczej dotyczących problematyki kobiecej, w tym przemocy wobec kobiet.
Od marca 2024 roku pomaga osobom doświadczającym przemocy w Fundacji Ktoś w ramach Programu Ktoś dla Kobiet. Wsparcie udzielane kobietom obejmuje przygotowywanie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa (m.in. pobicia, znęcania się), których złożenie ma na celu wszczęcie postępowania karnego i wydanie środków zapobiegawczych, m.in. zakazu zbliżania się przez oprawcę, a następnie skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Udziela pomocy prawnej kobietom w sprawach o rozwód, dotyczących władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dzieci, alimentów oraz kontaktów z dziećmi. W ramach udzielanej pomocy prawnej sporządza pozwy o rozwód, o alimenty bądź o ich podwyższenie, wnioski dotyczące władzy rodzicielskiej i miejsca zamieszkania dzieci, wnioski w przedmiocie uregulowania kontaktów z dziećmi oraz przygotowuje inne pisma procesowe w toku toczących się postępowań sądowych.
Katarzyna Surowa-Wierzbicka
Psycholog
Absolwentka socjologii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz psychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Doradca zawodowy, trener umiejętności społecznych, coach, interwent kryzysowy i terapeuta w trakcie procesu certyfikacji szkoły terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Prowadzi doradztwo zawodowe, interwencje kryzysowe oraz wsparcie psychologiczne.
Karolina Urbanelis
Psycholog w programie Ktoś dla kobiet
Psycholog, absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Psychologia ze specjalizacją kliniczną. Ukończyła I stopień szkolenia zawodowego Studium Reintegracji Społecznej Towarzystwa Psychoprofilaktycznego w Warszawie.
Ponad pięcioletnie doświadczenie zawodowe obejmuje pracę z kobietami doświadczającymi różnego rodzaju przemocy, osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych, pracę z osobami chorującymi na schizofrenię, doświadczającymi zaburzeń depresyjnych, zaburzeń osobowości, praca z osobami funkcjonującymi ze spektrum Autyzmu, z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych, tożsamościowych, praca z młodymi dorosłymi czy osobami starszymi.
Na bieżąco i aktywnie kształci się w odpowiednim zakresie, aby móc nieść pomoc na jak najwyższym poziomie. Równość, otwartość, empatia, etyka zawodowa, nastawienie na rozwój i aktualna wiedza to filary, którymi kieruje się w pracy z ludźmi.
Tomasz Nowakowski
Kierownik ds. kontaktu z biznesem
Finalnie do zespołu Fundacji KTOŚ dołączyłem, bo „Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla bramkarza” (Poranek kojota, 2001) po dłuższym czasie wspólnego poznawania się i wcześniejszej współpracy wolontariackiej - „Przyszłem wcześniej, gdyż nie miałem co robić” (Miś, 1981).
Mocno stąpający po ziemi, bazujący na faktach i danych - "Nie wierzę w aniołków, reinkarnację, podwodne cywilizacje ani Świętego Mikołaja" (Chłopaki nie płaczą, 2000), wrzucony do relacji międzyludzkich, w które zaangażowana jest Fundacja KTOŚ.
Po latach zarządzania sprzedażą i biznesem w międzynarodowych korporacjach, teraz mogę też wykorzystać zdobytą wiedzę wspomagając strefę organizacji pozarządowych, czyli w tzw. „organizację trzeciego sektora”.
W Fundacji KTOŚ odpowiadam przede wszystkim za koordynację projektów i zdobywanie funduszy na działalność, coś pomiędzy Fundraiserem, niestandardowym Growth Hackerem a Pogromcą Chaosu :-). „Teraz to wszędzie tylko orgazm i orgazm. A chłop, moja droga, nie jest od orgazmu, tylko żeby na życie zarobił” Testosteron, 2007.
Żeby życie było weselsze, dużo rzeczy da się określić cytatami z polskich komedii.
Kasia Niewiadomska
Koordynator programu Ktoś dla kobiet
Z wykształcenia księgowa, graficzka i rzeźbiarka po ASP. Moje przekonanie o konieczności równości płci i poszanowania praw kobiet jest głęboko zakorzenione i zgodne z misją Fundacji. Zaś wiedza z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego, w tym uczestnictwo w kursach radzenia sobie ze złością i zrozumienie mechanizmów współuzależnienia, pozwala mi na empatyczne podejście do klientek. W programie "Ktoś dla kobiet" chcę pomagać kobietom poznawać ich prawa i wartość. Pragnę zachęcić je do zmian prowadzących do ich dobrostanu i dobrostanu ich dzieci.
Sylwia Stoczkiewicz
Content Creator
Ktoś od social mediów. Uśmiechnięta mama dwójki szalonych łobuzów, pasjonatka krótkiej formy video, ale także dobrze skrojonego serialu. Z wykształcenia kosmetolog oraz podolog, absolwentka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Kreatywna, otwarta i szczęśliwa żona męża, który nie ma zbyt wielu powodów, by jej nie kochać.
Beata Łężak
Opiekun wytchnieniowy
Socjologia uwrażliwiła ją na problemy i zjawiska społeczne.
Od ponad siedmiu lat w praktyce niesie pomoc podologiczną zarówno biegającym dzieciom, jak i leżącym dorosłym. Holistyczne podejście do drugiego człowieka dały jej szkolenia z zakresu refleksologii opierające się na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Jej wolne chwile wypełniają: literatura klasyczna oraz tradycja i filozofia Dalekiego Wschodu.
Agata Michalska
Opiekun Wytchnieniowy
Z wykształcenia i zamiłowania do pracy z człowiekiem - masażystka, chiropraktyk oraz terapeuta zajęciowy. W fundacji pełni funkcję opiekuna wytchnieniowego, wykorzystując do tego niezmierzone pokłady swojej empatii. Planuje dalej kształcić się w kierunku pracy z ludźmi. Miłośniczka koszykówki i wieloletnia zawodniczka w drużynie młodziczek oraz kadrze województwa łódzkiego. Prywatnie mama wszystkich porzuconych zwierząt.
Krzysztof Łubnicki
Opiekun Wytchnieniowy
Człowiek wielu zainteresowań, człowiek orkiestra. Jego pasją jest przyroda, naturoterapia i zielarstwo. Ma holistyczne podejście do świata i człowieka. Ma dwa psy, jest wegetarianinem i empatą.
Piotr Potasiak
Sekretarz Fundacji
Artysta i społecznik, absolwent architektury na Politechnice Łódzkiej. Rysuje, fotografuje, lubi podróże, pasjonuje go otaczający świat. Przez 17 lat współpracował z fundacją Dziewczynka z zapałkami, od 7 lat członek rady osiedla na Starym Widzewie. Tata trzyletniego syna z autyzmem.
Wojciech Nyklewicz
Asystent Osoby z Niepełnosprawnością
Emerytowany absolwent Akademii Medycznej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Medyczny) oraz Collegium Psychotherapeuticum. Były nauczyciel akademicki komunikowania interpersonalnego na kierunkach medycznych, terapeuta i autor tekstów popularnonaukowych. Miłośnik skrajności w spektrum – od muzyki techno poprzez hałs mjuzik do tańca, aż po muzykę duszy (soul mjuzik) do słuchania. A propos duszy… Wojciech zajmuje się również duchowością rozumianą jako naturalna właściwość człowieka. Porozmawia na każdy temat bez tabu, także o śmierci, umieraniu i życiu po życiu. Jest mistrzem empatycznego słuchania z głębokim spokojem, który udziela się każdemu. W swojej pracy zajmuje się także rehabilitacją psychospołeczną osób z niepełnosprawnością. Prywatnie? Od urodzenia nie pali tytoniu i nie używa środków zmieniających świadomość; telewizji nie ogląda od 1979 roku; alkoholu pod żadną postacią nie pije od 1994 roku. Bawi się na trzeźwo, bo lubi tańczyć, jak mu zagrają. Mimo sędziwego wieku, można go spotkać tańczącego w klubach i na imprezach z muzyką elektroniczną.