You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ktoś dla kobiet

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” - Coco Chanel.


KTOŚ DLA KOBIET to program wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy emocjonalnej, finansowej, seksualnej oraz fizycznej.
Doświadczeni specjaliści z Fundacji Ktoś pomagają kobietom wyjść z trudnych sytuacji i zmienić środowisko.
Zapewniamy bezpłatne spotkania z psychologiem i prawnikiem.

Ktoś dla Kobiet powstał ponieważ zdajemy sobie sprawę, że skala problemu jest ogromna, a miejsc, gdzie kobiety mogą szukać pomocy niewiele.

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i ulgi w trudnych chwilach kobietom: matkom, babciom, córkom, ale też najmłodszym – dzieciom, które często są bezpośrednio dotknięte skutkami przemocy w rodzinie. Dzieci z przemocowych rodzin mogą mieć problemy z nauką, mogą się wycofywać z życia w środowisku rówieśników, a nie radząc sobie ze złością, mogą stać się agresywnymi dorosłymi.

Codziennie w Fundacji Ktoś pojawia się jedna kobieta doświadczająca przemocy, ale wiemy, że to dopiero początek i liczba ta może wzrosnąć.
Prowadzimy stałe grupy wsparcia dla kobiet oraz warsztaty rozwijające umiejętności przydatne w wyjściu z uzależnienia od kręgu przemocy.

Oto słowa jednej z pań, która trafiła do nas przestraszona i zagubiona:

O tym, że doświadczam przemocy, dowiedziałam się od pani psycholog, do której trafiłam z objawami depresji. Moja rodzina nie do końca zdawała sobie sprawę z tego, co przeżywam, bo przecież to, że czasem mąż walnie focha, albo to, że moje pieniądze siedzą w jego portfelu, no i może jeszcze to, że jak się zdenerwuje, to popchnie – to przecież nic takiego – z tym da się żyć. I kiedy tak żyjesz obok kogoś, kto poniża, kto cię nie zauważa, i w dodatku jest to twój mąż,
i trwa to latami, to powoli, małymi krokami, przestajesz czuć, że do czegokolwiek masz prawo...

Problem przemocy nie maleje, co więcej, on dotyka bardzo różnych grup społecznych.

Dla programu KTOŚ DLA KOBIET utworzyliśmy dedykowane konto bankowe: 45 1140 2004 0000 3002 8374 0461.
Zapraszamy do wsparcia. 

Jesteśmy dostępni w biurze przy ul. Marszałka Rydza Śmigłego 70 w Łodzi w poniedziałki od 11:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od 9:00 do 15:00. Można się z nami skontaktować pod numerem telefonu: 536029559 - oddzwonimy! lub pod numerem 422081109 oraz adresem e-mail: ktosdlakobiet@gmail.com.